02.12.2009
Agnieszka Muszka

Kulturalny projekt

Kulturalny projekt

Powstanie Centrum Informacji Kulturalnej to projekt, na którego realizację gmina Gryfów czeka od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem przedsięwzięcie będzie mogło być wdrożone.

Projekt zakłada kompleksową modernizację budynku znajdującego się przy ul. Kolejowej 44. Obecnie planowane jest tam utworzenie Centrum Informacji Kulturalnej. Jednak aby tak mogło się stać potrzebne są środki finansowe, które umożliwiłyby gryfowskiemu samorządowi przeprowadzenie niezbędnej adaptacji.

 

Będzie to modernizacja kompleksowa, a więc począwszy od zagospodarowania terenu wokół budynku, poprzez modernizację instalacji sanitarnej, wymianę sieci grzewczej, odnowienie elewacji, na dostosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych kończąc – mówi podinspektor ds. infrastruktury i inwestycji Urzędu Gminy i Miasta Bartłomiej Cybulski.

 

Poza tym wszystko wskazuje na to, że wniosek o dofinansowanie gryfowskiego projektu w ramach EWT Polska-Saksonia przeszedł pozytywnie. Według wciąż jeszcze nieoficjalnych danych na realizację tego przedsięwzięcia dla Gryfowa przyznano kwotę ponad 440 tys. euro.

 

Pozwolenie na wykonanie zadania już mamy. Jeżeli uda się podpisać stosowną umowę na realizację, to już niebawem będzie się ono mogło rozpocząć – konkluduje Bartłomiej Cybulski.
Projekt, który gryfowski samorząd chce zrealizować zakłada utworzenie nowoczesnej biblioteki i punktu informacyjnego związanego z kulturą regionu. Jak wspominają przedstawiciele gryfowskiego samorządu – jeśli wszystko się potwierdzi, to będzie to ogromny sukces, który z pewnością przyczyni się do rozwoju edukacyjno-kulturalnego miasta i gminy.

 

Ziemia Lubańska Nr 23(382) * 2-16.12.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty