13.03.2014
Agnieszka Muszka

Kryminalni zatrzymali włamywacza i złodzieja cennych przedmiotów – KPP

Kryminalni zatrzymali włamywacza i złodzieja cennych przedmiotów – KPP

Kilkutygodniowe działania lwóweckich policjantów przyniosły efekt – odzyskano prawie wszystkie skradzione przedmioty i zatrzymano włamywacza.

Na przełomie miesiąca stycznia – lutego 2014 roku doszło do włamań w miejscowościach Mojesz i Lwówek Śl. Sprawcy skradli stare meble, przedmioty przedwojenne. Wartość strat w obu przypadkach przekraczała ponad 20 000 zł. Sprawą zainteresowali się dokładnie policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. 
Policjanci rozpoczęli obserwacje miejsc gdzie dochodzi do handlu takimi przedmiotami, osób które tym się trudnią oraz monitorowali okoliczne giełdy, portale internetowe oraz oferty sprzedaży. 
W dniu 12 marca 2014 r. w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 31 letniego mieszkańca Lwówka Śląskiego. Mężczyzna ten przyznał się do włamań i kradzieży, został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali praktycznie wszystkie skradzione przedmioty które zostaną przekazane prawowitym właścicielom. Z popełniony czyn sprawcy grodzi kara pozbawienia wolności do lat 8. 
Jednocześnie przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu posesji oraz domów, w szczególności opuszczonych lub będących w budowie. Jest to łatwy obiekt włamania i nie ułatwiajmy swoim zaniedbaniem tego procederu.
Oficer Prasowy KPP Lwówek Śl.
st.asp. Mateusz Królak
tel. 600 266 063

Na przełomie miesiąca stycznia – lutego 2014 roku doszło do włamań w miejscowościach Mojesz i Lwówek Śl. Sprawcy skradli stare meble, przedmioty przedwojenne. Wartość strat w obu przypadkach przekraczała ponad 20 000 zł. Sprawą zainteresowali się dokładnie policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Policjanci rozpoczęli obserwacje miejsc gdzie dochodzi do handlu takimi przedmiotami, osób które tym się trudnią oraz monitorowali okoliczne giełdy, portale internetowe oraz oferty sprzedaży. W dniu 12 marca 2014 r. w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 31 letniego mieszkańca Lwówka Śląskiego. Mężczyzna ten przyznał się do włamań i kradzieży, został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali praktycznie wszystkie skradzione przedmioty które zostaną przekazane prawowitym właścicielom. Za popełniony czyn sprawcy grodzi kara pozbawienia wolności do lat 8. Jednocześnie przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu posesji oraz domów, w szczególności opuszczonych lub będących w budowie. Jest to łatwy obiekt włamania i nie ułatwiajmy swoim zaniedbaniem tego procederu.

Oficer Prasowy KPP Lwówek Śl.

st. asp. Mateusz Królak

tel. 600 266 063

Drukuj/generuj pdf

Na skróty