05.08.2021
Paweł Cerkanowicz

KRĘGLE FIŃSKIE ZAGOŚCIŁY W GRYFOWIE ŚLĄSKIM

KRĘGLE FIŃSKIE ZAGOŚCIŁY W GRYFOWIE ŚLĄSKIM

W dniu 31 lipca (sobota) LIS Lokalna Inicjatywa Społeczna z Gryfowa Śląskiego wraz z TKKF Jelenia Góra zorganizował w Gryfowie piękne zawody indywidualne w Mölkky pod nazwą „LIS Cup Mölkky Gryfów Śląski 2021”. W zawodach wystartowali przede wszystkim mieszkańcy Gryfowa, gdyż to dla nich zorganizowaliśmy te zawody. Odbyły się one na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 a inaugurację zawodów zaszczycił swoją osobą Pan Olgierd Poniźnik – Burmistrz Miasta i Gminy Gryfów Śląski. Celem miało być zapoznanie się z grą, ale okazało się, że wielu Gryfowian ma smykałkę do gry w „kołki”. Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup z których do play-off awansowała czołowa dwójka. Ekipa TKKF Jelenia Góra pod przewodnictwem Pana Ryszarda Cegły – Prezesa stowarzyszenia służyła pomocą, jako bardziej zaawansowani w grze zawodnicy, a także pełnili rolę powiedzmy „szkoleniową”. W półfinałach dwóch jeleniogórskich zawodników spotkało się z gryfowskimi zawodniczkami. Obaj panowie triumfowali i spotkali się w Finale w którym 2:0 Makary Piwiński wygrał z Ryszardem Cegłą. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zosia Szulc (LIS Gryfów Śląski) – juniorka, która uczestniczy również w rozgrywkach Grand Prix Polski w Mölkky 2021 (brała udział w rundzie w Jeleniej Górze i Puszczykowie). Zosia w półfinale Turnieju spotkała się z Panią Edytą Piwońską – kierownik Gryfowskiego Klubu Seniora, która zdobyła brąz mimo, że debiutowała w grze w Mölkky. Całe wydarzenie wspierane było przez Miasto Gryfów Śląski (ufundowane nagrody oraz pakiety startowe dla zawodników), Wydawnictwo Tactic (ufundowane nagrody oraz zestawy do gry), Kościół Nowe Życie w Gryfowie Śląskim (pyszne ciasta, kawa, herbata, napoje) oraz TKKF Jelenia Góra (wypożyczenie zestawów do gry, przygotowanie materiałów do przeprowadzenia zawodów).
To pierwsze wydarzenie zainicjowane przez LIS-a przy współpracy i zaangażowaniu Pani Edyty Piwońskiej – kierownik Gryfowskiego Klubu Seniora oraz Pana Jarosława Niedbalskiego, wychowawcy ze Świetlicy Środowiskowej. Mamy nadzieję na więcej takich wydarzeń, gdyż jednym
z powodów powstania Lokalnej Inicjatywy Społecznej jest budowanie relacji i współpracy międzypokoleniowej w naszym mieście i okolicy.

Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie
Zespół LIS Lokalna Inicjatywa Społeczna

Poniżej link do zdjęć z wydarzenia

https://drive.google.com/drive/folders/1zIA-_B7eXMnPm3jH-hEr1x8uyFcfciRe?usp=sharing

Drukuj/generuj pdf

Na skróty