27.02.2012
Agnieszka Muszka

Konkurs – Magiczne opowieści

Konkurs – Magiczne opowieści

Uwaga! Nowy konkurs skierowany do par. Seniorze i Juniorze! Macie może pomysł na opowieść i chętnie się nią podzielicie z innymi? Posiadacie bujną wyobraźnię i zdolności plastyczne? Jeśli tak, to ten konkurs jest właśnie dla Was! W ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej przypadający na rok 2012, pragnę zaprosić wszystkie aktywne i ambitne pary złożone z juniora i seniora do wzięcia udziału w najnowszym konkursie organizowanym przez Panią Poseł Lidię Geringer de Oedenberg.

Drogi Seniorze! Drogi Juniorze!

 

Mam przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie zatytułowanym:

„Magiczne opowieści z rodzinnych stron”

 

Jeśli chcecie podzielić się rodzinną, lub zasłyszaną opowieścią, lub po prostu posiadacie bujną wyobraźnię i zdolności plastyczne – ten konkurs jest właśnie dla Was!

W ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej przypadającego na rok 2012, pragnę zaprosić wszystkie aktywne i ambitne pary złożone z Juniora i Seniora do wzięcia udziału w moim najnowszym konkursie.

Niech jedno z Was usiądzie przed kartką lub przed ekranem komputera i napisze ciekawą opowieść, a drugie niech stworzy do niej piękną ilustrację. Trochę kreatywności, wyobraźni i gotowe! Razem możecie stać się autorami niezapomnianego i barwnego dzieła.

Akcja opowieści powinna toczyć się w miejscach wyjątkowych dla autora, mogą to być zamki, inne lokalne zabytki, lasy, czy też po prostu podwórka… związane z historią rodzinną, czy regionalną.

Ważna jest zarówno pamięć jak i wyobraźnia, a przede wszystkim “magia” Waszego wspólnego dzieła – tekstu i ilustracji, ponieważ jedno z Was je opisze, a drugie zobrazuje.

Celem konkursu jest zachowanie dla potomnych – opowieści rodzinnych, jak również zaprezentowanie niezwykłych miejsc z terenów Dolnego Śląska, Opolszczyzny lub innych drogich sercu konkursowiczów…

Będzie to też wspaniała okazja do zapoznania się z przypowieściami, legendami czy bajkami związanymi z Waszymi Rodzinami czy miejscami Waszego zamieszkania. Z pewnością poznamy historie, o których dotychczas nie słyszeliśmy. Mam nadzieję, że praca nad zilustrowaną opowieścią przyniesie także WAM wiele radości. Będziecie mieli także możliwość pochwalenia się swoimi talentami.

W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody dla zwycięskiej pary, a właściwie dla zwycięskich par! Przewiduję kilka, a może nawet kilkanaście takich nagród… Wszystko zależy od tego ile konkursowych prac od Państwa otrzymam. Myślę, że zaproszenie na 4-dniowy, w pełni sponsorowany, wyjazd do Parlamentu Europejskiego będzie tą dodatkową zachętą. Ponadto planuję najciekawsze prace wydać w formie książkowej, wtedy jeszcze autorski egzemplarz trafi do rąk laureatów… Gdy będzie wielu zwycięzców może uda nam się zorganizować wieczorki autorskie w miastach Dolnego Śląska i Opolszczyzny? Wszystko zależy od Państwa…

Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2012 r.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym ważne warunki techniczne pracy konkursowej, dostępne są na mojej stronie www.lgeringer.pl

Mam nadzieję, konkurs przyniesie jego uczestnikom dużo radości w tworzeniu i zaowocuje historiami, którymi zachwycać się będziemy wspólnie.

Znajdźcie czas, zgaście telewizor i powspominajcie przed dziećmi, wnukami, prawnukami… historie, które zaznaczyły się w historii waszych rodzin.

 

Na laureatów już z niecierpliwością czekam w Parlamencie Europejskim.

 

Z pozdrowieniami,

Lidia Geringer de Oedenberg

Kwestor w Prezydium Parlamentu Europejskiego

Drukuj/generuj pdf

Na skróty