16.07.2015
Agnieszka Muszka

Koniec kadencji Nadburmistrza Bischofswerdy

Koniec kadencji Nadburmistrza Bischofswerdy

W dniu 10 lipca 2015r., delegacja z Gryfowa Śląskiego w składzie: Burmistrz – Olgierd Poniźnik, Zastępca burmistrza – Andrzej Tartak, Przewodniczący Rady Miejskiej – Robert Skrzypek oraz insp. ds. współpracy z zagranicą – Agnieszka Muszka  udali się do Bischofswerdy w Niemczech, aby pożegnać Nadburmistrza Andreasa Erlera, który swoją funkcję sprawował przez 25 lat i w tegorocznych wyborach samorządowych już nie startował.

Nasze miasto podpisało umowę partnerską z Bischofswerdą 19 lat temu i dzięki temu była możliwość realizacji wielu projektów m.in. z  funduszy przedakcesyjnych Programu CBC kanalizacja sołectw Wieża, Proszówka i Krzewie Wielkie oraz  dwóch zadań z Europejskiej Współpracy Terytorialnej Dolny Śląsk – Saksonia, dzięki którym powstało Europejskie Centrum Kulturalno –  Informacyjne w Gryfowie Śląskim i Polsko-niemieckie Centrum Spotkań i Informacji „Oaza zmysłów” przy Tierparku w Bischofswerdzie. Burmistrz  Olgierd Poniźnik w sposób szczególny podziękował Panu Erlerowi  za osobisty wkład pracy i zaangażowanie na rzecz wspólnych przedsięwzięć.

Delegacja z Gryfowa podarowała Nadburmistrzowi gryfa z piaskowca, który  ma symbolizować  owocną współpracę przez te wszystkie lata.

Nadburmistrz Erler sprawuje swój urząd do końca lipca a od 1 sierpnia przejmuje go nowo wybrany

Holm Große.   

A.M.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty