07.03.2017
Agnieszka Muszka

Kolacja z artystą.

Kolacja z artystą.

19 marca 2017 godz. 17.00 Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Doroty Osińskiej w ramach cyklu „Kolacja z artystą”.  Uwaga!!! Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem 75 78 12 900.

„To jedna z tych artystek, której głos sprawia, że na całym ciele ma się gęsią skórkę, a łzy same napływają do oczu” – Marek Piekarczyk

DOROTA OSIŃSKA to postać od wielu lat znana w środowisku piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Szerszej publiczności dała się poznać w programie THE VOICE OF POLAND, w którym zajęła II miejsce. Jej brawurowe wykonania konkursowych utworów, w szczególności „Calling You”, wzruszały jurorów jak i miliony widzów przed telewizorami.

Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll.

W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza wydała swój debiutancki album „Ida”, który wydała w Polsce i USA. W 2010 roku pojawił się drugi album w dyskografii Artystki – „Kamyk Zielony”. W 2013 roku, po sukcesie w programie „The Voice of Poland”, Dorota Osińska nakładem Universal Music Poland wydała trzecią płytę – „Teraz”.

W grudniu 2015 wystąpiła w duecie z Jose Carrerasem, zaś obecnie pracuje nad wspólnym krążkiem z Rickiem Allisonem,
czyli autorem międzynarodowego sukcesu Lary Fabian.

W marcu 2016 roku Dorota Osińska wystąpiła w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016. Jej utwór „Universal” zajął IV miejsce, ustępując tylko Michałowi Szpakowi, Margaret i Edycie Górniak.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty