20.06.2013
Agnieszka Muszka

Kłopot z kładką

Kłopot z kładką

Kłopot z przeprawą nad Jeziorem Złotnickim między Karłowicami w gm. Olszyna a Wieżą w gm. Gryfów Śl. trwa od lat. Jest ona bowiem niszczona zarówno przez przygodnych wandali, ale także niesprzyjające warunki atmosferyczne. Tymczasem burmistrz Olszyny Leszek Leśko zwrócił się do włodarza Gryfowa Śl.

Olgierda Poniźnika o współfinansowanie odbudowy drewnianej nawierzchni obiektu. Koszt ogólny to ok. 18 tys. zł i każdy z samorządów poniósłby go po połowie. Jednak jak mówi burmistrz Olgierd Poniźnik sprawa z tą kładką, pamiętającą jeszcze czasy niemieckie, wcale nie jest taka jasna, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie własnościowe. Brzegi jeziora oraz woda należą do Skarbu Państwa i są w administracji firmy Tauron Eko Energia, ale dotąd wciąż nie wiadomo do kogo należy ów długi na kilkadziesiąt metrów most o konstrukcji betonowo-żelaznej. Sprawę tą mają rozstrzygnąć prawnicy obu gmin oraz administrator akwenu.

– Ta kładka to tak naprawdę wizytówka obu naszych gmin – podkreśla burmistrz Poniźnik. – Wchodzą na nią nie tylko mieszkańcy, ale także turyści i wczasowicze. Musi być więc to przeprawa bezpieczna i na bieżąco monitorowana. Stąd właśnie te nasze wspólne działania.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty