07.10.2011
Agnieszka Muszka

Karty do głosowania już gotowe

Karty do głosowania już gotowe

Karty do głosowania w niedzielnych wyborach do parlamentu są już w gryfowskim ratuszu. Miejska Komisja Wyborcza w sobotę je przeliczy i wyda obwodowym komisjom wyborczym. Na wydrukowanych kartach są wszystkie nazwiska kandydatów zgłoszonych i zarejestrowanych na każdej z list. Także nazwisko kandydatki z PSL-u, która zrezygnowała z kandydowania. W każdym lokalu wyborczym będzie widniało obwieszczenie o tym.

arty do głosowania dla Jeleniej Góry ważą w sumie 2800 kilogramów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej przywiozła dziś je ciężarówka konwojowana przez straż miejską. Karty spakowano w paczki z adnotacją, dla którego obwodu jest przeznaczona.
– W sobotę przy udziale obwodowych komisji wyborczych dokonamy przeliczenia kart i wydania ich komisjom. Do obwodowych lokali wyborczych trafia około 75 procent liczby kart, która wynika z ilości wyborców w spisie. Ale zawsze pewna ilość pozostaje w rezerwie

Karty do głosowania dla Gryfowa Śląskiego ważą w sumie 200 kilogramów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej przywiozła je ciężarówka konwojowana przez gryfowską policję. Karty spakowano w paczki z adnotacją, dla którego obwodu jest przeznaczona.
W sobotę przy udziale obwodowych komisji wyborczych dokonamy przeliczenia kart i wydania ich komisjom. Do obwodowych lokali wyborczych trafia około 75 procent liczby kart, która wynika z ilości wyborców w spisie. Ale zawsze pewna ilość pozostaje w rezerwie.

 

Po zakończeniu wyborów karty do głosowania, także i te niewykorzystane, wracają do Miejskiej Komisji Wyborczej, a stamtąd do Krajowego Biura Wyborczego. Gdy wyniki wyborów są ogłoszone, karty są niszczone.

 

W niedzielnych wyborach parlamentarnych uprawnionych do głosowania jest 8 304 gryfowian.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty