19.10.2010
Agnieszka Muszka

Jesienny piknik

Jesienny piknik

Pełnym konkursów, muzyki i dobrej zabawy jesiennym piknikiem Wspólnota Mieszkaniowa Kolejowa 21a w Gryfowie podsumowała rok obfitujący w wiele inwestycji, które uwieńczone zostały sukcesem.

Gryfowska gmina bardzo aktywnie współpracuje z miejscowymi wspólnotami mieszkaniowymi. Wyrazem tego są wspólne inwestycje oraz wsparcie ze strony ratusza dla przedsięwzięć prowadzonych samodzielnie. Podsumowaniu tak znakomitej współpracy miał służyć właśnie piknik zorganizowany przez Agencję Nieruchomości „Domator” z Lubania z Piotrem Wolniewiczem na czele, Wspólnotę Mieszkaniową Kolejowa 21a oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gryfowie. Celem pikniku była m.in. integracja środowisk wspólnot mieszkaniowych z terenu Gryfowa Śl. z władzami miasta, które reprezentował burmistrz Olgierd Poniźnik, jego zastępczyni Edyta Wilczacka oraz radni – Bożena Raubo, Józef Guzik i Ryszard Sawczak.

 

Była zabawa przy muzyce, rodzice z dziećmi uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez Ośrodek Kultury i Agencję Domator. Nie zabrakło takich pyszności jak kaszanka i kiełbasę z grilla, napojów zimnych i gorących – mówi współorganizator osiedlowego festynu Piotr Wolniewicz. – Poza tym rozdane zostały nagrody w konkursach dla dzieci oraz dla dorosłych, wśród których były piękne albumy i książki o Gryfowie.
Przede wszystkim jednak najistotniejsze było pokazanie dokonań remontowych Wspólnoty Mieszkaniowej Kolejowa 21, a zwłaszcza wymiany pokrycia i obróbek blacharskich dachu, wymiany wewnętrznej linii zasilającej wraz zabezpieczeniami, docieplenie budynku, wykonanie elewacji, remont i malowanie klatki schodowej, wymianę drzwi wejściowych i zadaszenia nad nimi, a także zaprezentowanie zagospodarowania terenu wokół budynku, o które wytrwale dbają sami mieszkańcy. Gmina pomogła wybudować zamykany boks z pojemnikami na odpady komunalne a w przyszłości planowany jest kapitalny remont nawierzchni pobliskiego chodnika.

 

Nas, jako władz miasta, bardzo cieszy fakt, że ta wspólnota podjęła się rewitalizacji swego budynku, który został pięknie odnowiony i świeci od skrzyżowania takim bardzo dobrym przykładem – mówi z satysfakcją burmistrz Olgierd Poniźnik.

 

Chcielibyśmy, żeby za wzorem tej wspólnoty poszli inni mieszkańcy naszego miasta.
Właściwie – jak mówią przedstawiciele gryfowskiego ratusza – tak olśniewających efektów nie byłoby gdyby nie praca Piotra Wolniewicza, który inspiruje do zakładania wspólnot mieszkaniowych i na dobre się już zadomowił w Gryfowie. Zdaniem burmistrza całej Wspólnocie Mieszkaniowej Kolejowa 21a – zarządowi i mieszkańcom – należą się szczególne słowa uznania za podjęcie się trudu odnowienia swojego bloku, bowiem w ostateczności ma to wpływ na postrzeganie całego miasta.

 

 

Ziemia Lubańska Nr 19(402) * 6-20.10.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty