24.03.2015
Agnieszka Muszka

Gryfowski zespół szkół dla gimnazjalistów

Gryfowski zespół szkół dla gimnazjalistów

Uczniowie gimnazjów z Gryfowa , Leśnej i Mirska mieli możliwość zapoznania się z ofertą ZSO i Z im. Jana Pawła II na żywo. 18 marca nasza szkoła zaprosiła młodzież, która niedługo dokona wyboru przyszłej drogi życiowej. Goście mieli możliwość  uczestniczyć w warsztatach muzycznych, które prowadził M. Wowk , dziennikarz Muzycznego  Radia z Jeleniej Góry, a na co dzień także nauczyciel naszej szkoły ( w klasie liceum o profilu dziennikarstwo muzyczne).

Leśniczy z  Nadleśnictwa Świeradów Zdrój, J . Harbul, przeprowadził pasjonujące   warsztaty dla klasy technikum leśnego o łowiectwie , prezentując ciekawe eksponaty, np. imponujących rozmiarów poroża. Jego opowieść o lesie dorównywała gawędzie o polowaniu z ,, Pana Tadeusza”. Miłośnicy chemii i wybuchów kontrolowanych mogli zobaczyć ciekawe doświadczenie, przeprowadzone pod okiem J. Imiołek. Natomiast miłośnicy języka angielskiego zobaczyli dynamiczne zajęcia z języka Szekspira, które przeprowadziła M. Ignaciuk. Pasjonatów  szeroko pojętej informatyki w zawiłe , ale przyjemne arkana swoich przedmiotów, wprowadziła A. Adamczyk .

            Gimnazjaliści obejrzeli zabawny, pełen ekspresji film promocyjny, w którym główną rolę odtworzył uczeń kl. I T, M. Dec, sugestywnie odgrywając pełnego rozterek gimnazjalistę, który zaznaje spokoju, w momencie złożenia dokumentów do naszej szkoły.

            Gimnazjaliści zostali podjęci ciastami i napojami, a także naleśnikami, które serwowali kucharze z III kasy szkoły zawodowej.  O część artystyczną zadbała E. Szandała ,  która z zespołem muzycznym zaprezentowała młode talenty naszej szkoły.

           Dziękujemy przy tej okazji Dyrekcjom gimnazjów za umożliwienie swoim uczniom zapoznania się  z ofertą naszej szkoły.

Zespół Promocyjny Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych

im. Jana Pawła II w Gryfowie Śl.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty