14.02.2023
Paweł Cerkanowicz

Gryfowscy Seniorzy piszą … ikony

Gryfowscy Seniorzy piszą … ikony

W ramach bogatej oferty bieżącego funkcjonowania Klubu Senior+ w Gryfowie Śląskim, pod koniec stycznia br., miały miejsce dwudniowe warsztaty pisania ikon, z czego skorzystała grupa gryfowskich seniorów, by popróbować swoich sił w tej niszowej dziedzinie sztuki wymagającej dużo cierpliwości, samozaparcia i wysiłku.

Ikonopisarstwo to jedna z niezwykłych dziedzin sztuki, która wykracza poza samo malarstwo. W tym przypadku wszystko toczy się bowiem w zgodzie z tradycją i regułami opartymi na historii, związanymi z wielowiekową tradycją. Swoją przygodę w pisaniu ikon rozpoczęła grupa gryfowskich Seniorów, którzy są bardzo zadowoleni z przebiegu tych warsztatów oraz ich rezultatów i już nie mogą się doczekać kolejnych, które zostały zaplanowane na wiosnę.

Prowadzącą warsztaty była pani Joanna Hazuka – znana i uznana artysta plastyk, prowadzącą od wielu lat autorską pracownię ceramiczną we Wrocławiu pod nazwą „1000stopniceramika”. Jej pasją są ikony – specjalizuje się w ikonografii tworzonej głównie w technice mozaiki ceramicznej. Temat ikony realizuje również w malarstwie tablicowym na desce. Oprócz działań twórczych prowadzi warsztaty artystyczne dla wszystkich grup wiekowych.

Koszty zajęć warsztatowych zostały sfinansowane w ramach projektu „Gryfów Śląski otwarty na osoby niesamodzielne”.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty