20.09.2021
Paweł Cerkanowicz

GORĄCE PODZIĘKOWANIA

GORĄCE PODZIĘKOWANIA

12 września 2021 – to dzień który zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej Gminy. Po 10 latach (11 IX 2011) odbyły się w Uboczu . „SNOPKOWINY GRYFOWSKIEJ GMINY” czyli Gminne Uroczystości Dożynkowe. Niektórzy z nas niedowierzali, że po roku przerwy spowodowanej pandemią, że nie będą udane, że w Uboczu jest mało aktywnych ludzi, by to przedsięwzięcie było zrealizowane a, także czy dopisze pogoda.

Wszystkie te wątpliwości zostały w pełni rozwiane licznie dopisali mieszkańcy Gminy i goście, sołectwo spisało się na medal. Sołtys Joanna Czerwiec porwała mieszkańców do wspólnej pracy, a pogoda też była łaskawa!

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w uroczystość dożynkową a w sposób szczególny:

Fundacji „Ditero” – Agnieszce Surmacz i Stowarzyszeniu „Mocni” na czele z Prezesem Stanisławem Froncem za udostępnienie wszystkich pomieszczeń dawnej Szkoły Podstawowej.

Wyrazy wdzięczności składam księdzu dziekanowi Krzysztofowi Kurzei i ks. Proboszczowi Pawłowi Opala za odprawienie  Mszy Świętej dożynkowej.

Dziękuję pięknie niestrudzonej  niezmiernie zaangażowanej sołtys Joannie Czerwiec, która całe wakacje przepracowała na rzecz dożynek.

Dziękuję starościnie dożynek Marcie Kochańskiej i staroście Mieczysławowi Baszakowi za niezwykłą gościnność i pomoc w realizacji dożynek.

Dziękuję bardzo sołtysom naszej Gminy za wsparcie ciastowe i kwiatowo-owocowe w postaci koszy.

Dziękuję dzielnym strażakom z OSP Ubocze na czele z Andrzejem i Mariuszem Kownackim za zabezpieczenie uroczystości i obsługę parkingową i medyczną.

Dziękuję bardzo policjantom z Gryfowskiego Komisariatu i  funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

Niezmiernie dziękuję Annie Michalkiewicz dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, która z wielkim zapałem czuwała nad organizacją całości uroczystości.

Bardzo dziękuję pracownikom MGOPS – Marioli Wójcikowskiej i  Katarzynie Askuntowicz- za sprawne przygotowanie turnieju o „Złoty Kłos” Burmistrza.

Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy i Miasta za aktywne włączenie się w organizację tegorocznych dożynek.

Dziękuję za spotkanie z folklorem Zespołem: Sołtysowe Gryfinki, Rząsinianki, Rozmarynek oraz Gryfowskiej Kapeli Podwórkowej.

Do zobaczenia na przyszłorocznych uroczystościach dożynkowych w Proszówce.

 

                                                                                   Burmistrz Gminy i Miasta

                                                                                           Olgierd Poniźnik

Drukuj/generuj pdf

Na skróty