31.01.2011
Agnieszka Muszka

Fotografie Proszówki do kalendarza rozkładówki

Fotografie Proszówki do kalendarza rozkładówki

Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki rozpoczyna wielką akcję zbierania zdjęć oraz pocztówek dokumentujących dzieje Proszówki. Zachęcamy mieszkańców Gryfowa i okolic poszperajcie w dawno nieotwieranych szufladach, przejrzyjcie stare albumy fotograficzne, może tam kryją się prawdziwe ikonograficzne perełki.

Zdjęcia lub ich skany przekazane nam pozwolą na zorganizowanie wystawy wspomnień i wydanie kalendarza na rok 2012, w którym utrwalimy i niejednokrotnie ukażemy zmiany jakie zaszły przez lata w Proszówce. Połączmy nasze siły z siłami innych, którzy chcą promować Proszówkę i ocalić od zapomnienia upływ czasu.
Na jakie zdjęcia czekamy? Oczywiście najcenniejsze są fotografie najstarsze. Mogą ukazywać architekturę Proszówki. Zabytki, które lata świetności mają już za sobą, ważne dla Proszówki wydarzenia i codzienne życie wioski oraz ludzi związanych z nią. Istotne będą dla nas informacje o okolicznościach powstania fotografii i historiach ludzi, którzy je wykonali.
Na zdjęcia czekamy do końca marca 2011 roku skany fotografii mogą Państwo przesyłać pocztą elektroniczną: a-zawisza@o2.pl. lub jacoba@interia.pl. Można również dostarczać osobiście fotografie lub skany zdjęć zapisane na CD do Centrum Informacji Turystycznej Rynek w Gryfowie Śląskim oraz do „Klub przy szosie” Proszówka 70.

Dziękujemy za zaangażowanie, współpracę i poświęcony czas.

Nam nie jest obojętna Proszówki historia.
Tworzymy ją wszyscy i Ty i Ja i inni,
i Ci, których już nie ma
a o których pamiętać trzeba.

Osoba do kontaktu:
Anna Zawisza
tel. 692512771
e-mail: a-zawisza@o2.pl

Drukuj/generuj pdf

Na skróty