20.02.2015
Agnieszka Muszka

Ferie zimowe w Świetlicy Środowiskowej

Ferie zimowe w Świetlicy Środowiskowej

Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież z terenu naszej gminy, miały możliwość aktywnego wypoczynku w Świetlicy Środowiskowej  w ramach zajęć profilaktycznych, które zapewnił Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim.

Uczestniczyło w nich codziennie ponad 30 osób w godzinach od 9.00 do 15.00. Oprócz zajęć plastycznych, muzycznych, kulinarnych, gier i zabaw, odbyła się zabawa karnawałowa, za przeprowadzenie której dziękuję p. Mariuszowi Swastek.

Atrakcją okazał się wyjazd na lodowisko do Łagowa, a następnie do McDonald’s w Zgorzelcu. Koszt przejazdu pokrył Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim. Do darmowego wstępu na lodowisko przyczynił się w dużej mierze Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski p. Olgierd Poniźnik, za co serdecznie dziękujemy.

Dzięki życzliwości kierownictwa zakładu produkcyjnego MATUSEWICZ Budowa Maszyn S.J., dzieci i młodzież zwiedziły firmę, po której oprowadził nas p. Edward Wilas.

Zajęcia kulinarne w świetlicy tj. pieczenie babeczek, sałatka owocowa, grzanki, czy prażony popcorn podczas seansów filmowych, to duża zasługa sponsorów. Dziękuję p. Justynie i Damianowi Rusinek oraz Kościołowi Zielonoświątkowemu za ufundowanie produktów spożywczych.

Jako wychowawca Świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śląskim, mam nadzieję, że czas spędzony podczas ferii zimowych w świetlicy będzie dla uczestników zajęć miłym wspomnieniem.

Świetlica Środowiskowa w Gryfowie Śląskim przy ul. Oldzańskiej 1B ,czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 17.30. Zapraszam dzieci i młodzież.

Marta Wilas – wychowawca Świetlicy

Środowiskowej w Gryfowie Śląskim

Drukuj/generuj pdf

Na skróty