13.02.2015
Agnieszka Muszka

Ferie z biblioteką

Ferie z biblioteką

Czas zimowego wypoczynku już za nami. W gminie Gryfów Śląski minął on wśród zabaw w krainie baśni i w towarzystwie bajkowych bohaterów.

Od 19-30 stycznia gryfowska Biblioteka Publiczna zaprosiła najmłodszych do udziału w zajęciach w Gryfowie i Uboczu. W programie było czytanie zimowych opowiadań, konkurs na śmieszne rysunki zimowe, a także zimowy pociąg marzeń i fantazyjny Dzień Babci i Dziadka. Wszystko to w doborowym towarzystwie bajkowych bohaterów.

– Podczas zajęć w Bibliotece Publicznej w Gryfowie Śl. dzieci bawiły się znakomicie. W holu na parterze i półpiętrze prezentujemy prace dzieci powstałe w trakcie zajęć – mówi Marzena Wojciechowska, dyrektor biblioteki. – Jest co podziwiać. Zapraszamy serdecznie szczególnie rodziców i opiekunów do obejrzenia wspaniałych prac swoich pociech.

W filii w Uboczu także nie próżnowano. Huczna impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka, ognisko z kiełbaskami, zabawy z gazetami, zgadywanki to tylko niektóre atrakcje, na jakie mogli liczyć mali uczestnicy zajęć.

Dzięki małym uczestnikom zajęć było miło, kolorowo i radośnie. Na zakończenie była kraina pingwinów i śmietankowe lody dla każdego. Grenlandia w bibliotece? A dlaczego nie?

– Mamy nadzieję, że mali uczestnicy zajęć bibliotecznych powrócili do szkoły wypoczęci i z dużą dawką nowej energii do nauki – mówi Jolanta Kuczyńska z oddziału dziecięcego gryfowskiej biblioteki. – Wierzymy, że w takich świetnych nastrojach dotrwają do wakacji, bo na wakacje biblioteka ma już także fantastyczny plan. Do zobaczenia!

fot. P. Rubaj

Ziemia Lubańska

Drukuj/generuj pdf

Na skróty