14.10.2009
Agnieszka Muszka

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Współczesny polski nauczyciel to człowiek wszechstronnie wykształcony, mający kwalifikacje do nauczania dwóch lub więcej przedmiotów oraz zasób wiedzy pedagogicznej, który umożliwia efektywną pracę wychowawczą. To także człowiek potrafiący biegle wykorzystywać w swojej pracy technologię informacyjną i komputerową, znający języki obce.

To najczęściej pracownik zdyscyplinowany, sumienny, poświęcający się swej pracy i odpowiedzialny świadomy misji, jaka spoczywa na jego barkach. Współczesny nauczyciel to osoba, która jest fachowcem w swojej dziedzinie, sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą uczniów, pomocnikiem ich rodziców. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swojej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań, a przy tym osoba pogodną, życzliwą i wyrozumiałą.

 

Dziękując Wam, Drodzy Nauczyciele, za to, że tacy właśnie jesteście życzymy przede wszystkim wytrwałości. Życzymy, by znaczenie pracy, jaką wykonujecie stawało się coraz bardziej oczywiste dla wszystkich członków naszego społeczeństwa, a także życzymy dobrego zdrowia, wielu sukcesów zawodowych i pomyślności w życiu prywatnym.

 

Burmistrz Gminy i Miasta – Olgierd Poniźnik

Przewodniczący Rady Miejskiej – Robert Skrzypek

Sekretarz Gminy i Miasta – Jerzy Andrzejczak

Drukuj/generuj pdf

Na skróty