19.04.2010
Agnieszka Muszka

Droga za milion

Droga za milion

Władze Gryfowa przechodzą od zapowiedzi do realizacji. Długo oczekiwany remont ulicy Młyńskiej w końcu ruszy. Inwestycja pochłonie w sumie 1.723.109,94 zł.

Przedsięwzięcie, które jest już w fazie wdrożenia nosi nazwę „Remont ulicy Młyńskiej wraz z remontem kanalizacji deszczowej”. Będzie ona polegała na modernizacji kanalizacji deszczowej, budowie od podstaw sieci sanitarnej, której na tym odcinku nie ma, i położeniu masy bitumicznej oraz kostki betonowej brukowej.

 

– Wynika to z tego, że teren jest bardzo trudny – jest to bardzo wąska ulica i jest utrudniony wjazd maszyn do rozkładania masy bitumicznej, dlatego na etapie projektowania zdecydowaliśmy się na położenie kostki brukowej – mówi Dariusz Majchrowski, inspektor ds. pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych. – Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br., ale prace rozpoczną się jak tylko zostanie podpisana umowa, a więc jeszcze w tym miesiącu.
Cały odcinek, jeśli chodzi o sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wynosi łącznie 1600 metrów bieżących, w tym ta pierwsza ma ponad 1000 metrów bieżących a ta druga ok. 600 metrów bieżących. Z kolei długość nawierzchni wykonanej przy pomocy kostki brukowej to około 1500 mkw oraz reszta to nawierzchnia wykonana z masy bitumicznej – 600 mkw. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych INSBUD Sp. z o.o. ze Zgorzelca. Na realizacje zadania gryfowski samorząd pozyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Budowy Dróg Lokalnych oraz z Funduszu Ochrony Środowiska.

 

Ziemia Lubańska Nr 7(390) * 14-28.04.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty