14.07.2010
Agnieszka Muszka

Droga do pól i nie tylko

Droga do pól i nie tylko

17 czerwca mieszkańcy i władze gminy Gryfów Śląski świętowały zakończenie kolejnej inwestycji drogowej. Tym razem oddawano do użytku trakt nieopodal kościoła w Uboczu.

Jak mówi burmistrz Olgierd Poniźnik – była to ekspresowa inwestycja. Plac budowy przekazano 25 lutego a już w połowie czerwca mieszkańcy mogli się cieszyć pierwszymi efektami prac. Koszt wykonania drogi o długości 952 metrów bieżących wyniósł w sumie 289 048,04 zł brutto – w tym współudział środków z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w Województwie Dolnośląskim to 135 360 zł. Wykonawcą tego długo oczekiwanego przedsięwzięcia było Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, a nad całością czuwał inspektor nadzoru Krzysztof Sobała oraz kierownicy budowy Mariusz Gałkowski i Tadeusz Prochownik.
17 czerwca w samo południe odbyło się uroczyste przekazanie do użytku drogi. Była to okazja do podziękowań i gratulacji. Na uroczystość sołtys Ubocza przygotował specjalne powrósło, które przecięte zostało przez zastępcę burmistrza Edytę Wilczacką, sołtysa Roberta Mizgiera, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Grażynę Adamuszek i wykonawców.

 

Droga ta prowadzi do miejsc użyteczności publicznej – oczywiście do pól, ale także do kościoła, na cmentarz i do stadionu sportowego – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Wykonana została w błyskawicznym tempie i myślę, że będzie stanowiła także atrakcję dla rowerzystów, bo nie trzeba będzie jeździć drogą powiatową, ale tym nowym traktem, na którym z pewnością będzie bezpieczniej z powodu znacznie mniejszego natężenia ruchu.
Wołania o tę drogę były dość duże i to nie tylko ze strony klubu sportowego „Zryw” Ubocze, ale i tych, którzy przechodzą tędy na cmentarz, by odwiedzić groby swoich zmarłych. To już trzecia droga w Uboczu wykonana w ciągu ostatnich trzech lat. Łącznie wszystkie inwestycje tego typu w tej miejscowości to niespełna 3 km nowej nawierzchni, co – jak zapewnia włodarz Gryfowa – jest rekordem w skali gminy.

 

Ziemia Lubańska Nr 13(396) * 7-28.07.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty