02.12.2009
Agnieszka Muszka

Dostali dotację

Dostali dotację

Już wszystko wiadomo. Gryfów Śląski będzie mógł zrealizować kolejna inwestycję drogową. A wszystko to za sprawą ogłoszonej przez wojewodę dolnośląskiego listy rankingowej.

 

Wśród 76 zadań, które zostały zakwalifikowane do realizacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 znalazło się też przedsięwzięcie, o którego dofinansowanie wnioskował samorząd Gryfowa Śl.

 

– Nasza gmina dostała na przebudowę ulicy Młyńskiej – od ul. Wojska Polskiego do drogi krajowej nr 30 – dofinansowanie w wysokości 1.450.000 zł – mówi burmistrz Olgierd Poniźnik. – Zadanie obejmować będzie wykonanie nawierzchni, chodników oraz kanalizacji deszczowej.

 

Gryfowski samorząd będzie musiał dołożyć z budżetu drugie tyle ile wyniosła dotacja, bowiem wartość całego przedsięwzięcia to 2.900.000 zł. Będzie to druga tzw. schetynówka realizowana na terenie gminy przez miejscowe władze i kolejna po zadaniu, jakie na terenie gminy realizował powiat lwówecki.
Oprócz Gryfowa dofinansowanie na inwestycje drogowe otrzymało także szereg innych samorządów jak choćby te z naszego regionu – gmina Lubań, Mirsk, Lubomierz i Leśna.

 

Ziemia Lubańska Nr 23(382) * 2-16.12.2009

Drukuj/generuj pdf

Na skróty