03.11.2010
Agnieszka Muszka

Dla wymiany doświadczeń

Dla wymiany doświadczeń

W październiku nauczyciele z Gryfowa Śl. i Gryfic zacieśniali partnerską współpracę obu miast. Wspomniane współdziałanie obu grodów przynosi już konkretne efekty.

Była wymiana kulturalna, a teraz czas na kooperację pedagogiczną i omówienie najważniejszych punktów współpracy. Gminę Gryfice reprezentował dyrektor Gimnazjum nr 1 Zbigniew Hłąd oraz włodarz Szkoły Podstawowej w Trzygłowie  Sławomir Rospondek. Z kolei przedstawicielem Gryfowa Śl. była dyrektor gimnazjum Alicja Kownacka wraz ze swymi nauczycielami.

 

Goście mieli okazję odwiedzić najpiękniejsze miejsca regionu – Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, kościół Wang w Karpaczu i Zamek Czocha. Najistotniejsze jednak było spotkanie, podczas którego nauczyciele wymienili swoje doświadczenia we wdrażaniu reformy oświatowej i omawiali możliwe formy współpracy między szkołami.
Współdziałanie między miastami trwa nieprzerwanie od trzech lat. Miała już miejsce pierwsza wymiana młodzieży, na razie na niwie sportowej, ale planowane są inne działania zmierzające do pogłębiania współpracy i dzielenia się umiejętnościami.

 

Ziemia Lubańska Nr 21(404) * 3-17.11.2010

Drukuj/generuj pdf

Na skróty