19.01.2011
Agnieszka Muszka

Dla skutecznej komunikacji

Dla skutecznej komunikacji

Jednym z najważniejszych zadań lokalnego samorządu jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa i troska o właściwą komunikację z mieszkańcami. Wiedzą o tym włodarze Gryfowa Śl., którzy właśnie z tą myślą wdrażają System Samorządowej Informacji SMS.

SISMS jest systemem mającym na celu przede wszystkim zapewnienie skutecznej komunikacji z mieszkańcami konkretnego regionu, począwszy od informowania o organizowanym bezpłatnym badaniu, zbiórce odpadów wielkogabarytowych czy letnim wypoczynku dzieci, poprzez słanie zaproszeń na lokalne imprezy aż do ostrzegania przed niebezpieczeństwami, żywiołami itp.

 

Proszę sobie wyobrazić, że na terenie gminy zaginęło dziecko. Uruchamiamy wówczas wszystkie służby do poszukiwań, ale zawsze nieoceniona okazuje się pomoc mieszkańców, którzy mogą dostać SMS z rysopisem poszukiwanego – mówi o możliwościach SISMS burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. – Takie przykłady zastosowania tego typu systemu można mnożyć, jednak życzylibyśmy sobie, żeby ostrzeżeń było jak najmniej, a jak najwięcej pozytywnych informacji.
Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest rejestracja mieszkańców. Nasze numery telefonów sa danymi osobowymi, więc należy je odpowiednio zabezpieczyć i pozyskać. Tak więc aby otrzymywać informacje z urzędu trzeba się w Systemie SISMS zarejestrować. Jak to zrobić? Nie jest to nic skomplikowanego. Wystarczy tylko aby mieszkaniec, który chciałby być na bieżąco informowany o tym co dzieje się w jego gminie, wysłał jeden SMS na numer 661-000-112 o treści Tak.dlw01 (koszt zgodny z planem taryfowym nadawcy). Automatycznie otrzyma on zwrotną wiadomość z potwierdzeniem rejestracji i od tej pory bezpłatnie będzie mógł otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Miasta i Gminy.

 

Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby system prawidłowo zadziałał w naszej gminie. Dlatego bardzo proszę o zarejestrowanie się w systemie i przekazanie informacji o SISMS swojej rodzinie i znajomym oraz wszystkim mieszkańcom, którzy odwiedzą nasz urząd – zachęca burmistrz Olgierd Poniźnik. – Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

 

 

Ziemia Lubańska Nr 2(409) * 19.01-2.02.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty