19.01.2011
Agnieszka Muszka

Czeluści Andegrandu

Czeluści Andegrandu

Prawie rok zajęło wolontariuszom ze Stowarzyszenia Awantura doprowadzenie do stanu pozwalającego na organizacje czegokolwiek w pomieszczeniach, które mieszczą się w piwnicach budynku pod adresem Ubocze 300.

Lokum otrzymali od miasta, a reszta powstała dzięki ciężkiej pracy, determinacji i potrzebie stworzenia miejsca tylko i wyłącznie dla nich. Pracy było multum – młodzi zbudowali toalety, wyremontowali salę koncertową, zbudowali scenę, a aktualnie szykują studio nagraniowe. Cały ten trud opłacił się!

17 grudnia odbył się pierwszy koncert w Fosforach. Hip hopowa impreza przyciągnęła ponad osiemdziesięciu miłośników czarnych brzmień. Na scenie wystąpili okoliczni raperzy – Ann Romith Klika (Gryfów Śl.), Rybs i Łebs (Gryfów Śl.), MC Kriss i Leon (Świeradów-Zdrój), Edys, Mat i Promil (Jelenia Góra).
– Koncert okazał się bardzo udany. Klimat tworzyły nie tylko występy, ale również bawiący się ludzie. Całość stworzyła mieszankę wybuchową – mówi jeden z organizatorów imprezy Mariusz Dragan.
Koncert został dofinansowany z dotacji od Urzędu Gminy i Miasta Gryfów Śląski. Organizatorzy już planują kolejne podobne imprezy.

 

 

Ziemia Lubańska Nr 2(409) * 19.01-2.02.2011

Drukuj/generuj pdf

Na skróty