04.09.2012
Agnieszka Muszka

Centrum innowacji

Centrum innowacji

Rozmowa z Tadeuszem Matusewiczem, właścicielem Matusewicz Budowa Maszyn sp.j. Mało kto ma świadomość jak wielki wkład w rozwój światowych technologii mają polskie przedsiębiorstwa. Państwa spółka może pochwalić się wieloma sukcesami na polu innowacyjności. Dzięki czemu stało się to to możliwe?

–                    Nasze osiągnięcia to efekt długiej i ciężkiej pracy. Początkowo zdobywaliśmy doświadczenie jako podwykonawca różnych zleceń. Zawsze podczas pracy stawialiśmy na rozwój w oparciu o jakość i terminowość wykonanych zadań. W efekcie takiej polityki możliwe stało się wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Obecnie realizujemy projekt w ramach POIG dotyczący transportu fluidalnego w obróbce elementów układów fotovoltaicznych.

 

Jak w kilku słowach można opisać dzisiejszą działalność spółki Matusewicz?

 

–                    Podstawowa rola naszego przedsiębiorstwa to konstrukcja maszyn przemysłowych i specjalistycznych. Realizujemy indywidualne zamówienia na urządzenia z zakresu linii galwanicznych, do obróbki płyt drukowanych oraz fotovoltaiki. Na życzenie inwestora budujemy galwanizernie pod klucz.

 

Kto stanowi główne grono odbiorców Państwa produktów?

 

–                    To przedstawiciele branż samochodowej, elektroniki i awiacji. Wśród nich wymienić należy Nowy Styl, Goodrich, PZL Świdnik, Hamilton. Marka Matusewicz zyskała również rozpoznawalność wśród znanych wytwórców mebli, takich jak PROFIm, Nowy Styl czy Gamet.

 

Otrzymanie nominacji do programu JAKOŚĆ ROKU 2012 to zasługa bardzo wysokich standardów działalności. Jak dbacie Państwo o jakość?

 

–                    Nie uznajemy kompromisów na tym polu. Wymaga tego rynek i szacunek do klientów, którzy ufają w niezawodność marki Matusewicz. Posiadamy wszelkie niezbędne certyfikaty techniczne, w zgodzie z którymi wykonujemy każdy etap budowy. Jednak zawsze wierzymy, że największą wartość firmy stanowią wykwalifikowani pracownicy. Kontrahenci sami oceniają naszą jakość, ponieważ samodzielnie montujemy u nich wyprodukowane maszyny. Dodatkowo prowadzimy na terenie zakładu pełną utylizację odpadów powstających w wyniku działań. Dbanie o środowisko naturalne stawiamy na równi z innowacyjnością.

 

Życząc dalszych sukcesów dziękuję za rozmowę.

Łukasz Bąk – Biznes Raport NR8

Drukuj/generuj pdf

Na skróty