13.08.2014
Agnieszka Muszka

Bezpieczne Lato

Bezpieczne Lato

Wakacje w świetlicy
(GRYFÓW ŚLĄSKI) Akcja „Bezpieczne Lato – Wakacje 2014”, w świetlicy środowiskowej w Gryfowie Śl. już za nami. W zajęciach wakacyjnych zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uczestniczyło aż 40 małych gryfowian.

Wakacje w świetlicy

Akcja „Bezpieczne Lato – Wakacje 2014”, w świetlicy środowiskowej w Gryfowie Śl. już za nami. W zajęciach wakacyjnych zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uczestniczyło aż 40 małych gryfowian.

W tym roku do uczestnictwa w ofercie wakacyjnej gryfowskiego M-GOPS-u zakwalifikowano czterdzieścioro dzieci z terenu gminy Gryfów Śl. Zajęcia trwały od 1 do 29 lipca br., a prowadziło je dwóch wychowawców – Marta Wilas i Angelika Skrzypek. 
– Do głównych zadań naszych półkolonii należy przede wszystkim organizacja czasu wolnego dzieci podczas wakacji przez prowadzenie różnorodnych zajęć integracyjnych, wspieranie lokalnej społeczności w procesie wychowania dzieci i młodzieży, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych – mówi Marta Wilas. – Dzieci i młodzież podczas spotkań w świetlicy uczestniczyły w zajęciach muzycznych, plastycznych, sportowych, kulinarnych oraz tanecznych. Nie brakowało też gier i zabaw edukacyjnych, zespołowych.

W tym roku do uczestnictwa w ofercie wakacyjnej gryfowskiego M-GOPS-u zakwalifikowano czterdzieścioro dzieci z terenu gminy Gryfów Śl. Zajęcia trwały od 1 do 29 lipca br., a prowadziło je dwóch wychowawców – Marta Wilas i Angelika Skrzypek. 

– Do głównych zadań naszych półkolonii należy przede wszystkim organizacja czasu wolnego dzieci podczas wakacji przez prowadzenie różnorodnych zajęć integracyjnych, wspieranie lokalnej społeczności w procesie wychowania dzieci i młodzieży, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych – mówi Marta Wilas

– Dzieci i młodzież podczas spotkań w świetlicy uczestniczyły w zajęciach muzycznych, plastycznych, sportowych, kulinarnych oraz tanecznych. Nie brakowało też gier i zabaw edukacyjnych, zespołowych.

Celem prowadzonej akcji jest również upowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy też bezpieczeństwa podczas wakacji. Stąd też zajęcia z udziałem ratownika medycznego oraz funkcjonariusza policji. Prowadzone były również spotkania z psychologiem oraz nauka języka niemieckiego.

Od dwóch lat nasza świetlica środowiskowa współpracuje z miastem Bischofswerda w Niemczech, realizując projekt unijny pn. „Polsko-niemieckie Centrum Spotkań i Informacji Oaza Zmysłów” – podkreśla Marta Wilas. – W związku z tym pod koniec lipca pojechaliśmy do Saurierpark Kleinwelka w Bautzen, a następnie do ZOO w Bischofswerdzie.

Akcja Bezpieczne Lato Wakacje 2014 finansowana jest z budżetu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfowie Śl. Dzięki życzliwości sponsorów uczestnicy zajęć pojechali na basen do Świeradowa-Zdroju. Z kolei burmistrz Olgierd Poniźnik przyczynił się do bezpłatnego zwiedzania przez dzieci Krainy Bajek w Karpaczu.

Oczywiście włodarz gminy i miasta, sam będąc dziadkiem, odwiedził gryfowską świetlicę ze swoim wnukiem, by tam przez chwilę oddać się zabawie i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez wychowawców półkolonii.

Jak zgodnie podkreślają uczestnicy i organizatorzy gryfowskich półkolonii w ramach akcji „Bezpieczne Lato – Wakacje 2014” – spotkania w świetlicy dają dzieciom możliwość aktywnego wypoczynku, nawiązania nowych znajomości i spotkania się w gronie kolegów – jednym słowem mnóstwo miłych wspomnień.


Drukuj/generuj pdf

Na skróty