09.12.2013
Agnieszka Muszka

Artystyczne pokłosie

Artystyczne pokłosie

Poplenerowa wystawa malarstwa zt. „po Myśli” zainaugurowana została 22 listopada br. w Galerii ECKI mieszczącej się w budynku Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gryfów Śl. Jest ona pokłosiem VIII pleneru malarskiego, któryodbywał się w ramach „Artystycznych Spotkań Przyjaciół” w Gryficach w sierpniu br.

Na wernisaż, który otworzyła Marzena Wojciechowska – dyrektor Biblioteki Publicznej, przybyła do Gryfowa pomysłodawczyni i realizatorka tej wieloletniej imprezy – Róża Szuster dyrektor Gryfickiego Domu Kultury. Gośćmi specjalnymi były również dwie lokalne artystki: Joanna Małoszczyk i Ilona Cichoń, które reprezentowały w tym roku Gryfów Śl. na nadmorskich plenerach artystycznych.

– Co roku, dzięki Marzenie Wojciechowskiej, możemy właśnie w Gryfowie Śl. zaprezentować wystawę malarską, bądź fotograficzną, będącą pokłosiem Artystycznych Spotkań Przyjaciół – powiedziała podczas wernisażu Róża Szuster. – Można powiedzieć, że są to spotkania o zasięgu międzynarodowym, ponieważ uczestniczą w nich również artyści z Niemiec. Cieszymy się, że biorą w nich udział także artystki z naszego partnerskiego miasta, jakim jest właśnie Gryfów Śl.

Wystawa „po Myśli” pozostanie w Gryfowie Śl. do końca grudnia, a w 2014 roku będzie można obejrzeć także poplenerową wystawę fotograficzną, która aktualnie jest prezentowana w Gryficach.

Organizatorem wystawy jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski oraz Gryficki Dom Kultury.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty