31.03.2020
Paweł Cerkanowicz

APEL BURMISTRZA GMINY I MIASTA GRYFÓW ŚLĄSKI

APEL BURMISTRZA GMINY I MIASTA GRYFÓW ŚLĄSKI

Gryfów Śląski,31 marca.2020 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy Samorządowcy,

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Gryfowa Śląskiego !

 

Już wiele koleżanek i kolegów samorządowców od kilku dni ostrzega i prosi rządzących o przełożenie terminu wyborów prezydenckich z 10 maja 2020 r. w związku z kroczącą epidemią koronawirusa, która także nie omija naszej gminy. Mamy już jedno zachorowanie i 63 osoby w kwarantannie domowej.

Do zabrania głosu zmusił mnie Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który postraszył nas włodarzy gmin i miast wprowadzeniem komisarzy, jeżeli będzie opór z naszej strony. Troska o zdrowie i życie mieszkańców nie jest łamaniem prawa. Liczę, że w przyszłości, po ustaniu zagrożenia, Pan Terlecki zostanie przez społeczeństwo rozliczony za te słowa. NIE DAJMY SIĘ ZASTRASZYĆ !!!

W całej Polsce istnieje 2477 gmin. Jestem przekonany, że zdecydowana większość z nas myśli podobnie.

To ogromna siła wójtów, burmistrzów i prezydentów wybranych w demokratycznych wyborach.

My samorządowcy do każdych wyborów podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem by je dobrze przygotować i przeprowadzić, ale w tej sytuacji ogromnego zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców, nie da się ich zrealizować.

Ja osobiście wolę nie być burmistrzem, niż mieć na sumieniu naszych mieszkańców, którzy zachorują bądź odejdą z tego świata.

Życzę koleżankom i kolegom i naszym mieszkańcom wielu sił, odporności i dużo dobrego zdrowia.

 

 

/-/ Olgierd Poniźnik

Burmistrz Gminy i Miasta

        Gryfów Śląski

Drukuj/generuj pdf

Na skróty