18.07.2011
Agnieszka Muszka

65 lat GRYFA

65 lat GRYFA

10 lipca 2011r. na gryfowskim stadionie odbyły się uroczyste obchody 65 lecia  klubu ,,Gryf”.
Punktem kulminacyjnym było odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci Noela Wolnego-zasłużonego piłkarza, hojnego sponsora i oddanego przyjaciela Klubu Sportowego ,,Gryf”.

Dokonali tego siostra Noela Lila Białecka i Prezes ,,Gryfa” – Jacek Lewandowski. Laudację wygłosił Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Skrzypek. Następnie zostały przekazane przez władze samorządowe Gminy komplety strojów piłkarskich ufundowane przez Noela Wolnego i przesłane przez jego małżonkę Halinę -Myślicką – Wolną.
Były też życzenia łącznie z pucharem od OZPN – Jelenia Góra, które przekazali Tadeusz Gawin i Adam Kownacki. Jednak najwięcej emocji wzbudził rozgrywany Turniej Piłkarski –Noel Cup-2011, w którym wystąpiło 8 drużyn.
-Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim
-Reprezantacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim
-Firma ,,Wrzos” w Gryfowie Śląskim
-Firma ,,Spec” w Gryfowie Śląskim
-Oldboye ,,Gryf”
-Oldboye ,,Włókniarza” Mirsk
-Oldboye ,,Olszy” Olszyna
-Młodzicy ,,Gryfa”

Tabela Końcowa grupy A

drużyna pkt. br
Straż Pożarna 9 7:0
Oldboye Włókniarza 4 10:0
Oldboye Gryfa 0 8:5
Wrzos 0 0:17


Tabela Końcowa grupy B

drużyna pkt. br
Spec 9 10:0
Młodzicy Gryfa 6 6:2
Oldboye Gryfa 3 2:6
Wrzos 0 0:10

 

W półfinałach odnotowano następujące wyniki:
Straż Pożarna –Młodzicy ,,Gryfa” 1:2
Oldboye ,,Włókniarza” -,,Spec” 0:0 rzuty karne 5:4

W finale Młodzicy ,,Gryfa” pokonali Oldboyi Włókniarza 2:0/ obie bramki strzelił Mateusz Białecki i oni odebrali piękny puchar przechodni Noela Wolnego.
W meczu o III miejsce ,,Spec” wygrał z Strażą Pożarną 1:0
Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Mateusz Białecki z Młodzików ,,Gryfa”, a najlepszym bramkarzem turnieju Mariusz Mróz z zespołu Straży Pożarnej.
Odbył się także turniej strzelania rzutów karnych. Uczestniczyło w nim 15 zawodników. Zwyciężył Rafał Karolewski, a bramki bronił zawzięcie Piotr Janaszek. W turnieju żonglerki nikomu nie dał szans Kamil Matkowski drugie miejsce zajął Józef Czarnecki a trzecie Bartek Juchim.
Turniej sędziowali: Lesław Olejarczyk i Mariusz Czechowski, a prowadził go Daniel Koko. Festyn Piłkarski umilili także: Gryfowska Kapela Podwórkowa na czele z Zygmuntem Bodakiem, a także Grupa ,,BREKING CREN” działajaca przy świetlicy Środowiskowej w Gryfowie Śląskim. Do tańca przygrywał zespół BASS_TON ze Złotnik Lubańskich. Dopisała także pogoda i dobre dania z restauracji ,,Magnolia” –Magdy i Grażyny Szymaszków.
Gości przyjeły i gościły Magdalena August i Gabriela Celińska. Dzielnie spisał się także w przygotowaniach i w organizacji Zarząd Klubu ,,Gryf” w składzie:
-Prezes-Jacek Lewandowski
-Z-ca Prezesa –Waldemar Reiman
-Sekretarz- Bartłomiej Cybulski
-Skarbnik-Rajmund Chariton
-Członek Zarządu- Bogusław Kot

Pomoc w organizacji udzielili także licznie wolontariusze, a na szczególną uwagę zasłużyli Edward Wierzchowski i Marek Szałajko.
Dziękuję także załodze MGOK za pomoc w organizacji festynu. Raz jeszcze dziękuję wszystkim organizatorom i sponsorom tego festynu. Sądzę, że w nowym sezonie rozgrywkowym ,,Gryf” odbuduje swoją pozycje i powróci do klasy okręgowej czym zyska zaufanie kibiców. Czego kibicom i sobie życzę.
Relacje przygotował i na stadionie sprawozdawał Olgierd Poniźnik.

Drukuj/generuj pdf

Na skróty