23.06.2022
Paweł Cerkanowicz

3 urodziny Żłobka w Gryfowie

3 urodziny Żłobka w Gryfowie

W dniu 11 czerwca 2022 odbył się Festyn Rodzinny z okazji 3 urodzin działalności Żłobkaw Gryfowie Śląskim połączony z obchodami Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Dnia Taty. Impreza została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski, Starosty Powiatu Lwóweckiego oraz I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. Patronaty Medialne nad wydarzeniem objęli Telewizja DAMI Jelenia Góra, Serwis  informacyjny Lwówecki Info, Ziemia Lubańska oraz Kurier Gryfowski. Dodatkowo wydarzenie „3 urodziny działalności żłobka w Gryfowie Śląskim mamy, więc festyn rodzinny urządzamy” zostało dofinansowane kwotą 3.300zł z budżetu Gminy Gryfów Śląski w ramach realizacji Inicjatywy Lokalnej 2022.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Lwóweckiego Daniel Koko, Prezes I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych Robert Wilczek oraz Burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik wraz z Sekretarzem Jerzym Andrzejczakiem i Inspektorem Oświaty Marzeną Szuflicką, Remigiusz Mirek Komendant Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim oraz wszyscy Dyrektorzy jednostek organizacyjnych  gminy Gryfów.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem żłobkowiczów, przywitaniem bardzo licznie zgromadzonych uczestników oraz wieloma miłymi słowami o działalności żłobka od gości honorowych. Skoro świętowaliśmy 3 urodziny nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego. Pyszne, piękne i ogromne torty ufundowała Barbara Pasiak z „Izerskie słodkości u Basi”w Wieży oraz Sara Malaga z „Tortowe Love” w Gryfowie Śląskim.

Zaproszenie do wspólnego świętowania urodzin żłobka przyjęły wszystkie placówki oświatowe z terenu Gryfowa Śląskiego. Z pięknym programem artystycznym zaprezentowało się Przedszkole Publiczne grupa Tygrysków i Niezapominajek. Są to najmłodsze grupy przedszkolne, do których uczęszczają również absolwenci naszego żłobka. Następnie w pięknym wakacyjnym programie wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Gryfiki”. Tego dnia nie mogła zabraknąć z nami uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2. Po występach przedszkolaków i uczniów odbył się koncert i wspólne zabawy z zespołem „Maskotki” twórcy dziecięcego przeboju „Ja gram na gitarze”. Następnie swój program cyrkowy zaprezentował Klaun Rufi-Rafi. Występy porwały do aktywnego udziału nie tylko dzieci, ale również osoby dorosłe.

Na uczestników festynu czekała przepyszna strefa gastronomiczna przygotowana przez naszą żłobkową kuchnie z pierogami, bigosem, kiełbaskami z grilla, zapiekankami, popcornem, watą cukrową i napojami oraz ciastami upieczonymi przez rodziców naszych żłobkowiczów.

Moc atrakcji czekało na małych i dużych w strefie animacji. W tym dniu nie mogła zabraknąć pokazów strażackich w wykonaniu OSP Proszówka. Pobyt w żłobkowym ogrodzie umiliły uczestnikom Alpaki z „Zagrody Alpaki z Proszówki”. Wspólnie z Rufim- Rafim można było zaprojektować własną pamiątkową przypinkę. Baloniki rozdawał i do pamiątkowych zdjęć pozował „Komisarz Lew” z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim oraz „Izerskich Skrzat” z Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Izerskie”. Były też tradycyjne punkty każdego festynu takie jak dmuchane urządzenia rekreacyjne, malowanie buziek i bańki mydlane.

Serdecznie dziękuje mieszkańcom Gryfowa i okolic za tak liczne przybycie na nasz pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni festyn. Dziękuje gościom honorowym za osobisty udział w wydarzeniu. Dziękuje za piękne występy naszym żłobkowiczom, przedszkolakom i uczniom. Dziękuje wszystkim sponsorom i przyjaciołom żłobka za wsparcie organizacyjne festynu. Dziękuje pracownikom żłobka i ich rodzinom za obsługę festynu.

Anna Zawisza-Paliwoda

Dyrektor Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim

PRZYJACIELE FESTYNU:

Serdecznie dziękuje sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe festynu bez Waszego ogromnego zaangażowania i dobroci serca festyn nie udałby się na taką wielką skalę:

 1. ABI-POL Proszówka Profesjonalne obróbki piaskowca Sabina i Janusz Niebieszczańscy
 2. Agencja Poczty Polskiej  Iwona Brodzińska
 3. Akademia Języka Be-Lingual Ubocze 300 Justyna Lisowska
 4. Apteka Dorota Sędłak
 5. „Artystyczny Prezent” Kinga Sikorska Leśna
 6. Auto Centrum myjnia obok biedronki Marek Pawluk
 7. Bistro 64 ul. Kolejowa Gryfów Śląski Państwo Babicz
 8. Butik odzieżowy Państwo Okuszko
 9. Centrum Materiałów Budowlanych „EL-Stan” Stanisław Fronc
 10. EKO WORLD Wieża Elektro Recykling Kamil Sobociński
 11. Ewelina Świątkiewicz
 12.  Firma „Mietek” Mieczysław Baszak
 13. Gabinet Chirurgii i Medycyny Estetycznej Stanisław Sinicki
 14. Gabinet Kosmetyczny „AFRODYTA” Anna Gryko
 15. Hurtownia artykułów chemicznych Państwo Chomont
 16. Jakub Wolar Trener Personalny siłownia POWER GYM Gryfów Śląski
 17. Jelenia Plast Sp. z.o.o Jelenia Góra
 18. Kancelaria Radcy Prawnego Bernadetta Baszak
 19.  Katarzyna Stec
 20. Krasicki Hotel Resort & SPA Świeradów Zdrój
 21. Księgarnia w Gryfowie Śląskim Państwa Jezioro
 22. Kwiaciarnia Anna Struzik
 23. Kwiaciarnia Państwo Figurscy
 24. „Lawenda na Uboczu” Państwo Drabowicz
 25. Lodziarnia ul. Lubańska na przeciw kościoła Dariusz Bucholski
 26. Make up & more Monika Karaczun
 27. Małgorzata Dereń Agencja Ubezpieczeniowa
 28. Mariusz Kozak Radny Rady Miejskiej Gryfów Śląski
 29.  MATU INVEST Sp. z.o.o Państwo Matusewicz
 30. „Moje Bambino” wyposażenie żłobków, przedszkoli i szkół
 31. „Nowa Szkoła” wyposażenie żłobków, przedszkoli i szkół
 32. Nowech klimatyzacje Lubań Leszek Nowak
 33. OVB Ubezpieczenia Lubań Państwo Waszczyk
 34. Piekarnia – Cukiernia Państwo Horbacz
 35.  Przedsiębiorstwo Handlowe SAWCZAK
 36. RENA POLSKA Sp. z.o.o Tworzywa sztuczne. Obróbka i konstrukcje
 37. Restauracja – Pizzeria „La Storia” Gryfów Śląski
 38. Restauracja „Pasja” Państwo Wolar
 39. Sala zabaw „Grawitacja” Lwówek Śląski
 40. Salon Fryzjerski Lwowska 44 obok OSP Gryfów
 41. Salon Fryzjerski Małgorzata Strauchman
 42. Salon Fryzjerski Paulina Stolarska
 43.  Salon Stylizacji Paznokci Ubocze 300 Joanna Cena
 44. „Same pyszności” Gryfów Śląski
 45. Sklep ABC Ubocze Krzysztof Szczerbicki
 46. Sklep Kiermasz Rynek Gryfów
 47. Sklep Komputerowy „SOGEN” Grzegorz Piejko
 48. Sklep Motoryzacyjny Państwo Skwara
 49.  Sklep „Piwniczka” Magdalena Rękawiczna
 50. Solar Eco Energia  Państwo Katarzyna i Jarosław Mielniczyn
 51. Studio fotograficzne Joanna Cidyło Ubocze 300
 52.  Studio Urody „PAULITA” Paulina Kolarska
 53. Ubezpieczenia Gryfów Śląski Państwo Kołosionek
 54. Usługi fotograficzne Daria Delost
 55. Usługi pogrzebowe „WRZOS” Jacek Lewandowski
 56.  Usługi gastronomiczne „Wojtek Gotuje” Wojciech August
 57. ZGiUK Lubań

Dziękuje za objęcie honorowym patronatem festynu i osobisty udział w wydarzeniu Staroście Powiatu Lwóweckiego Danielowi Koko, Burmistrzowi Gryfowa Olgierdowi Poniźnikowi, Robertowi Wilczek Prezesowi I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

Dziękuje za objęcie medialnym patronatem festynu oraz osobisty udział i przepiękne fotorelacje z wydarzenia: Lwówecki Info Marek Dral i Joanna Troszczyńska – Giera, Ziemia Lubańska Teresa Kraska, Kurier Gryfowski Paweł Rubaj.

Za piękne, pyszne i ogromne torty z okazji 3 urodzin żłobka dziękuje Barbarze Pasiak z „Izerskie słodkości u Basi” i Sarze Maladze z „Tortowe Love”.

Serdecznie dziękuje za obecność, osobisty udział i przygotowanie występów artystycznych podczas festynu: Przedszkolu Publicznemu w Gryfowie Śląskim, Niepublicznemu Przedszkolu „Wesołe Gryfiki” w Gryfowie Śląskim, Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim.

Dziękuje pracownikom żłobka i ich rodzinom za wparcie, pomoc i organizację strefy gastronomicznej podczas festynu: Jolanta Jastrzębska, Małgorzata Bentkowska, Dorota Gierasińska, Elżbieta Jaszewska, Marzena Więcewicz, Małgorzata Bazar- Pastuch, Wioletta i Karolina Cerkanowicz, Ewa Kamińska, Kinga Jagiełło, Leszek Paliwoda, Kaziu Rutkowski, Krzysztof Tyszkowiec.

Dziękuje Rodzicom żłobkowiczów za upieczenie ciast do festynowej kawiarenki.

Dziękuje za obsługę strefy animacyjnej dla dzieci: Stefania Brodziak, Aneta i Grzegorz Zinów, Paulina Pacek, Renata Grzegorek, Aleksandra Romaniuk, Ewa Tyszkowiec

Za malowanie buziek dzieciom podczas festynu dziękuje Małgorzacie Królikowskiej i Monice Błauciak

Justynie Michałek i Szymonowi Kownackiemu dziękuje za organizację atrakcji dla dzieci w „Zagroda Alpaki z Proszówki”

Sebastianowi Zajączkowskiemu, Józefowi Staszkiewicz, Przemysławowi Okulowskiemu, Dominice i Wiktorii Zajączkowskie dziękuje za organizację pokazów i animacji z OSP Proszówka

Dziękuje za poświęcenie i wytrwałość Marceli Tyce z LGD „Partnerstwo Izerskie” i Sylwestrowi Makowskiemu za pozowanie do pamiątkowych zdjęć w strojach maskotek „Skrzata Izerskiego” oraz „Komisarza Lwa”

Dziękuje za wypożyczenie i transport zestawów biesiadnych Firmie „Mietek” z Ubocza Mieczysław Baszak

Dziękuje za wypożyczenie zestawów, namiotu biesiadnego oraz zastawy gastronomicznej Sołtys Adrianie Karpowicz i Radzie Sołeckiej Sołectwa Proszówka

Dziękuje Janowi August za wypożyczenie, transport i podłączenie nagłośnienia scenicznego

 Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za okazaną pomoc, wsparcie, zaangażowanie i  dobroć serca. Przepraszam jeśli kogoś pominęłam nie było to zamierzone, a raczej spowodowane  dużą ilością osób zaangażowanych w przedsięwzięcia, aby zorganizować je na tak wysokim poziomie
i które udało nam się wspólnie osiągnąć dzięki Państwa pomocy.

z wyrazami wdzięczności Dyrektor Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim
Anna Zawisza-Paliwoda

Drukuj/generuj pdf

Na skróty